W minioną niedzielę na boisku „Orlik” przy ul. Borowej rozegrany został turniej Decathlon Pucharu Tyskiej Ligi Szóstek. Zawody były swego rodzaju zakończeniem sezonu.

Zawody przypominały nieco piknik rodzinny, których oczywiście główną atrakcją oczywiście były zmagania piłkarskie. Najlepsi w nich okazali się zawodnicy Dusicieli Football, którzy po niezwykle emocjonującym finale dopiero w rzutach karnych pokonali mistrza Tyskiej Ligi Szóstek – FC Under Forest.

Nim jednak zespoły dotarły do wielkiego finału musieli przejść długą drogę. Dusiciele w fazie grupowej nie mieli konkurenta i pokonali 1;0 Centrum Team oraz Luz Blues Team 2:0. FC Ender Forest w pokonanym polu zostali natomiast FC Jadzia (2:1) i Hiacynta Tychy (2:0). W ćwierćfinałach Dusiciele rozbili 4:1 Ansterdam Duet Team, a FC Under Forest 4:1 Oszołomów.

Półfinałowa potyczka Dusicieli z Hiacyntem była przedwczesnym finałem, a po remisie 1:1 potrzebne były rzuty karne w których przyszli zdobywcy pucharu wygrali 2:0. FC Under Forest bez większych problemów uporali się z Las Palmas wygrywając 3:0. Mecz o złoto był kapitalnym i pełnym dramaturgii widowiskiem, które zakończyło się remisem 2:2. W rzutach karnych górą byli Dusiciele, którzy wygrali 2:1.

Zdobywcy pucharu mieli w swoich szeregach najlepszego zawodnika turnieju – Daniela Drzyzgę. Najlepszym bramkarzem uznano Piotra Hamerloka z Las Palmas, a najwięcej goli zdobył Michał Wita z FC Under Forest. Turniej był też okazją do podsumowania sezonu ligowego, gdzie najlepszym zespołem była ekipa FC Under Forest.

Najwięcej goli zdobył Przemysław Jasiński z KS Olimpia Tychy, asystent zaliczył Mateusz Rawicki z FC Under Forest. Przemysław Jasiński został też uznany najlepszym zawodnikiem ligi, Daniel Drzyzga z Dusicieli bramkarzem, a doświadczony Mariusz Masternak z Amsterdam Duet Team obrońcą. W II Lidze najlepszym strzelcem był Piotr Szlednak z Centrum Team, a asystentem Artem Dumanskyi z Tyskich Dziadów. Najlepszym zawodnikiem wybrano Dawida Wanota z Laga Bonito, bramkarzem Marka Witala z Retail Robotics, a obrońcą Kacpra Śmigiela z FC Karolina.

Organizatorem zarówno rozgrywek Tyskiej Ligi Szóstek, jak i turnieju było Stowarzyszenie Polskiego Sportu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Tychach.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.