Tychy Falcons przygotowują się do nowego sezonu, w którym będą walczyć o tytuł najlepszego zespołu w Polsce. Tyszanie poznali już swoich rywali.

Po najbardziej wyrównanym sezonie w historii Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce w lidze doszło do znaczącej zmiany. W sezonie 2022 zabraknie aktualnego mistrza kraju – Bydgoszcz Archers. „Łucznicy” zawiesili swoją działalność w tym sezonie, jednak planują wrócić do gry w 2023.

Do walki o Mistrzostwo Polski stanie sześć zespołów – Lowlanders Białystok, Kraków Kings, Silesia Rebels Katowice, Tychy Falcons, Warsaw Eagles oraz Warsaw Mets.

Liga pozostanie w formacie centralnym, co oznacza brak podziału na grupy. Każdy zespół zagra po jednym meczu z każdym rywalem oraz dodatkowy mecz wzorem ligi akademickiej nazwany roboczo „Bowl Game”. Zespoły rozegrają trzy mecze domowe i trzy wyjazdowe.

Po fazie zasadniczej cztery najlepsze zespoły bezpośrednio trafią do półfinałów. Sezon wystartuje 3 kwietnia, a Sokoły zmierzą się na wyjeździe z Silesia Rebels Katowice. Runda zasadnicza zakończy się 26 czerwca, półfinały zaplanowano na 9 i 10 lipca, a Polish Bowl XVII na 23 lipca.