Tyski jedynak w futbolu amerykańskim – Tychy Falcons regularnie potwierdza kolejne transfery. Tym razem do roszad doszło w sztabie szkoleniowym.

Sokoły najpierw jednak potwierdzili podpisanie umowy z nowym zawodnikiem. Barwy Tychy Falcons reprezentował będzie bowiem Karol Baj. – Drużyna Tychy Falcons to kolejny, obiecujący etap w moich doświadczeniach z futbolem amerykańskim – mówił zawodnik.

Baj posiada spore doświadczenie, a Falcons pozwolą mu wejść na jeszcze wyższy poziom. – Podczas mojej kariery zawodniczej każda z drużyn umożliwiła mi wzbogacenie umiejętności sportowych. Falcons, jako drużyna pierwszoligowa, daje mi możliwość sprawdzenia się wśród najlepszych zawodników w Polsce, z którymi przyjdzie nam rywalizować w tym sezonie – dodał.

Do Tychów po dwóch latach gry w drugiej lidze wraca Dawid Biesiadecki. Zawodnik jest wychowankiem Sokołów, w których juniorach grał przez pięć lat. – Bardzo cieszę się z możliwości powrotu do Falcons. Gra w drugiej lidze dużo mnie nauczyła, postaram się jak najlepiej pokazać na boiskach pierwszoligowych. Liczę na to, że razem powalczymy o Mistrzostwo! – mówił.

Działacze Tychy Falcons dbają też o rozwój sekcji młodzieżowych. Z klubu odszedł Mateusz Patalas, który stworzył sekcję Minis i dbał o rozwój najmłodszych Sokołów. Tyszanie sprowadzili Grzegorza Kozuba, który będzie dbał o sekcję „flagową”. W przeszłości był on trenerem formacji ofensywnej kadry narodowej futbolu flagowego.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.