W Polskiej Hokej Lidze otworzyło się okienko transferowe, więc zespoły do końca stycznia mogą dokonać dwóch transferów. GKS Tychy postanowił skorzystać z możliwości dokonania wzmocnień.

Jak podaje serwie hokej.net do Tychów trafił fiński napastnik, który ostatnio występował w słowackiej ekstralidze. To 25-letni Jouka Juhola, którego cechuje możliwość gry po obu stronach lodu.

Mierzący 184 cm wzrostu i ważący 95 kg zawodnik nie boi się twardej i ofiarnej gry, a przebywając na lodzie lubi ciężką pracę. Ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Finlandii. Zawodnik swoją przygodę z hokejem rozpoczął w drużynach młodzieżowych Lukko Rauma i Ässät Pori. W tym drugim zespole debiutował w fińskiej Liidze. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w ojczyźnie rozegrał 155 spotkań zdobywając 12 goli i notując 16 asyst.

Połowę poprzedniego sezonu spędził w Szwecji. W drużynie Nybro Vikings IF zagrał w 21 spotkaniach, notując trzy gole i osiem asyst. Juhola w listopadzie trafił do słowackiego HK Poprac, ale nie spełnił tam pokładanych w nim nadziei. Dla „Kozic” zdobył dwa gole w 14 meczach.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.