Hokeiści GKS Tychy udanie rozpoczęli weekendową serię gier przed własną publicznością. Tyszanie pokonali bowiem KH Energę Toruń 5:1.

Zespół Andrieja Sidorienki po porażce w Krakowie chciał pokazać, że tamten wynik to tylko wypadek przy pracy. Sztuka ta się udała tyszanom, choć to goście lepiej rozpoczęli pojedynek.

Zawodnicy z Torunia pierwsi groźniej zaatakowali, ale na posterunku był Tomas Fucik. Bramkarz GKS zwycięsko wyszedł w dwóch pojedynkach z rywalami. Tyszanie swoich okazji upatrywali w uderzeniach z dystansu, które nie przyniosły efektu. W 13. min. grając w osłabieniu wykorzystali błąd w rozegraniu gości. Krążek przejął Ondrej Sedivy, który dograł do Radosława Galanta, a ten bez problemu pokonał bramkarza rywali.

W pierwszej tercji, podobnie jak i w drugiej padła tylko jedna bramka. Nim jednak Jean Dupuy podwyższył prowadzenie tyszanie zmarnowali wiele dobrych okazji. Goście sporadycznie wyprowadzali ataki, które nie sprawiały jednak większych problemów „Trójkolorowym”. Dupuy wpisał się na listę strzelców w 38. min.

Gospodarze z minuty na minutę grali coraz lepiej, a rywalom wyraźnie zaczynało brakować sił. W 46. min. fakt ten wykorzystał Bartłomiej Jeziorski, a mecz zamknął 21 sek. później Dupuy, który skompletował dublet. Nie był to jednak koniec strzelania, bo w 55. min. gola na swoim koncie zapisał jeszcze Filip Komorski. Goście na osłodę również zdobyli gola, a Fucika na 59. sek. przed końcem pokonał Viitanen.

W niedzielny wieczór GKS Tychy rozegra kolejny mecz na swoim lodzie. Tyszanie podejmować będą Zagłębie Sosnowiec.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
1:0 Radosław Galant – Ondřej Šedivý, Oskar Jaśkiewicz (13:00, 4/5)
2:0 Jean Dupuy – Alexandre Boivin, Christian Mroczkowski (37:46)
3:0 Bartłomiej Jeziorski – Filip Komorski, Ondřej Šedivý (45:47)
4:0 Jean Dupuy – Alexandre Boivin (46:08)
5:0 Filip Komorski – Ondřej Šedivý, Bartłomiej Jeziorski (54:16)
5:1 Mark Viitanen – Elias Elomaa (59:01)

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha, O. Bizacki; O. Šedivý, F. Komorski, B. Jeziorski – A. Younan, A. Nilsson; R. Szturc, R. Galant, K. Wróbel – O. Jaśkiewicz, B. Ciura; C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy – K. Sobecki, M. Ubowski; J. Krzyżek (2), F. Starzyński, S. Marzec.