Hokeiści GKS Tychy mają wyraźny patent na Unię Oświęcim w tym sezonie. Tyszanie w piątkowy wieczór wygrali w Oświęcimiu 2:1.

Zespół Andrieja Sidorienki w tym sezonie w Oświęcimiu czuje się jak u siebie w domu. Tyszanie bowiem wygrali tam trzy mecze ligowe, a także jedno w Pucharze Polski.

Oświęcimianie chcieli przełamać tyski kompleks, jednak to GKS Tychy był zespołem dojrzalszym. Miejscowi popełniali proste błędy, a jeden z nich w czwartej min. wykorzystali tyszanie. Jean Dupuy ze stoickim spokojem wykorzystał podanie Alexandre’a Boivina i otworzył wynik spotkania. Po nieco ponad kwadransie gry Unia miała znakomitą okazję do wyrównania, ale Tomáš Fučík ofiarną interwencją wygrał pojedynek sam na sam.

Czeski bramkarz tyszan był tego dnia jedną z najjaśniejszych postaci. Także na początku drugiej tercji kapitalnie zachował się w sytuacji sam na sam ratując swój zespół przed utratą gola. Ta sytuacja szybko się zemściła, bo w 27. min. GKS Tychy podwyższył prowadzenie. Tyszanie wyprowadzili zabójczą kontrę, którą na gola zamienił Alexander Younan. Siedem min. później Fučík wygrał kolejną sytuację sam na sam.

Gra tyszan nieco się uspokoiła dzięki dwubramkowej przewadze. Musieli sobie też radzić bez swojego kapitana, bowiem Filip Komorski po starciu z Wanatem został odesłany do szatni. Unia nie potrafiła jednak wykorzystać trzyminutowej przewagi. Dopiero w 45. min. Diukow znalazł sposób na bramkarza GKS strzelając kontaktowego gola. W końcówce oświęcimianie szukali wyrównania, ale nie pomógł im nawet manewr z wycofaniem bramkarza i GKS Tychy zasłużenie wygrał to spotkanie.

Dzięki temu zespół Sidorienki wskoczył na drugą pozycję w tabeli. Jutro (niedziela, 29.01.) GKS Tychy podejmuje GKS Katowice. Początek tego meczu o godz. 17:00.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
0:1 Jean Dupuy – Alexandre Boivin,TomášFučík (03:42),
0:2 Alexander Younan – Alexandre Boivin, Ondřej Šedivý (26:34),
1:2 Roman Diukow – Teddy Da Costa, Michael Cichy(44:56, 4/3),

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha, B. Ciura (2);O. Šedivý (2), F. Komorski (27), B. Jeziorski – A. Younan, A. Nilsson;C. Mroczkowski (2), A. Boivin, J. Dupuy – O. Jaśkiewicz, O. Kaskinen;S. Marzec, F. Starzyński (2), M. Gościński – O. Bizacki;M. Ubowski, R. Galant, R. Szturc orazJ. Bukowski.
Trener: Andriej Sidorienko.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.