W najbliższy weekend (13.-14.11.) w tyskiej Hali Sportowej rozegrany zostanie Turniej Amatorów w Piłce Nożnej Halowej z okazji Święta Niepodległości. W zawodach weźmie udział 13 drużyn.

Większa część uczestników to doskonale znane zespoły występujące w Robimy Remonty Tyskiej Lidze Futsalu. Drużyny zostały już rozdzielone na trzy grupy, w których rywalizować będą w sobotę w godzinach 12:15-15:35. Na niedzielę zaplanowano natomiast fazę pucharową (8:30 – 12:45).

W grupie A zagrają Antrax, Oszołomy, Siódemka Family i No Name Team Katowice. Grupę B tworzą FC Dallas, Amsterdam Duet Team, The Naturat oraz FROM UA. W trzeciej grupie zagra pięć zespołów – . Bad Boys Tychy, Wodociągowcy, Pod Jesionami, Futsal Team Boys oraz Luz Blues Team.

Mecze rozgrywane w fazie grupowej będą rozgrywane 2×8 min., a ostatnie 30 sek. gry będzie zatrzymywane. Natomiast w fazie pucharowej mecze zostaną wydłużone do 2×10 min. Po sobotniej walce o punkty do dalszej gry awansują po dwa najlepsze zespoły z grupy A i B oraz trzy z grupy C. Ostatnim ćwierćfinalistą będzie lepszy zespół z trzecich miejsc grupy A i B.

Organizatorzy przypominają, że w czasie imprezy uczestników obowiązuje zachowanie się zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.