Hokeiści GKS Tychy przegrali drugi mecz półfinałowy z Unią Oświęcim i przegrywają w rywalizacji 0:2. Kolejne dwa mecze rozegrane zostaną w Tychach.

Po przegranej pierwszej batalii zespół Andrieja Sidorienki był bardzo zmotywowany, by doprowadzić do remisu w rywalizacji. Gospodarze jednak pokazali jak wielka różnica jest między sezonem zasadniczym a fazą play-off.

Różnice w dwóch pierwszych pojedynkach były znikome, bowiem w obu kibice obejrzeli dużo twardej walki, a także ofiarnych interwencji. Tyszanie zagrali dużo agresywniej, starając się narzucić swój styl gry. „Trójkolorowi” odważnie atakowali, ale swoich okazji nie wykorzystali Bartłomiej Pociecha i Alexander Younan. W ósmej min. napór tyszan przerwał ich były gracz – Szczechura, który zdobył gola dla Unii. Chwilę później mogło być 2:0, ale doskonale zachował się Tomáš Fučík. Wyrównanie przyszło w połowie tercji, kiedy to odważnie do oświęcimskiej tercji wjechał Roman Szturc i na dwa razy pokonał bramkarza rywali.

W końcówce pierwszej tercji Unia zdobyła gola, ale sędziowie po analizie wideo anulowali to trafienie. Oświęcimianie dopięli swego w drugiej tercji, kiedy to zdobyli gola którego autorem był Wanat. W końcówce analiza wideo ponownie odebrała gola gospodarzom. W trzecią tercję lepiej weszli zawodnicy GKS Tychy, którzy za sprawą Christiana Mroczkowskiego wyrównali stan gry. W 52. min. Unia grała w przewadze 4 na 3 i wykorzystała ten fakt zdobywając trzeciego gola. „Trójkolorowi” nie mając za wiele do stracenia rzucili się do ataków, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę oświęcimian. W końcówce Unia zdobyła czwartego gola i po dwóch meczach prowadzi w rywalizacji 2:0.

Kolejne dwa spotkania rozegrane zostaną w Tychach w środę (15.03.) i (16.03.). Oba pojedynki rozpoczną się o godz. 18:00.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
1:0 Alexander Szczechura – Kristaps Jākobsons, Teddy Da Costa (07:37),
1:1 Roman Szturc (09:39),
2:1 Dariusz Wanat – Erik Ahopelto,Adrian Prusak (24:43),
2:2 Christian Mroczkowski – Olli Kaskinen (43:42, 4/4),
3:2 Teddy Da Costa – Krystian Dziubiński, Michael Cichy(51:05, 4/3),
4:2 Krystian Dziubiński (59:41).

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha, O. Kaskinen;O. Šedivý, F. Komorski, B. Jeziorski – O. Jaśkiewicz, O. Bizacki;M. Gościński (2), F. Starzyński, S. Marzec – A. Younan, A. Nilsson;C. Mroczkowski (2), A. Boivin (2), J. Dupuy (4) – B. Ciura (2);J. Juhola, R. Galant, R. Szturc oraz M. Ubowski,
Trener: Andriej Sidorienko