Atomówki GKS Tychy zakończyły Mistrzostwa Polski bez medalu. Tyszanki przegrały decydujące starcie o brąz z Unią Oświęcim.

Zespół prowadzony przez Dariusza Garbocza i Tomasza Cichonia niespodziewanie przegrał drugi mecz. Do decydującego starcia tyszanki podeszły więc mocno podrażnione, co było widoczne od początku gry.

Gospodynie rozgrywały dobre spotkanie, a swoją przewagę udokumentowały w dziewiątej min. Wówczas zawodniczka Unii przebywała na ławce kar, a fakt ten wykorzystała Aleksandra Górska, która była zdecydowaną liderką zespołu. Mimo okazji wynik do przerwy już nie uległ zmianie. Drugą tercję Atomówki rozpoczęły znakomicie, bo po niespełna dwóch minutach Górska podwyższyła prowadzenie.

Wynik ten nieco rozluźnił tyszanki, które straciły gola grając w przewadze. Oświęcimianki wykorzystały błąd i zdobyły kontaktowego gola. Na przerwę jednak prowadząc schodziły gospodynie. W 33. min. bowiem Górska skompletowała hattricka. Wydawało się, że tyszanki mają mecz pod kontrolą, ale w 57. min. w odstępie zaledwie piętnastu sek. straciły dwa gole.

Do rozstrzygnięcia potrzebna była więc dogrywka. Trwała ona zaledwie 35. sek. a złotego gola zdobyła Kot i to Unia mogła świętować zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski.

SKKH Atomówki GKS Tychy – UKHK Unia Oświęcim 3:4 d. (1:0, 2:1, 0:2, 0:1)
1:0 – Górska – Huchel (08:29, 5/4),
2:0 – Górska – Łaskawska (21:44),
2:1 – Wieczorek (25:03, 4/5),
3:1 – Górska (32:27),
3:2 – Bula – Kopciara (56:10),
3:3 – Kot – Wieczorek (56:25),
3:4 – Kot – Strzelecka (60:35)

Atomówki: Radomska – Garbocz, Huchel; Pezda, Łaskawska, Górska – Kędra, Kierc; Dziedzioch, Churas, Rduch – Szymura, Grzymiesławska; Rakoczy, Kopala.
Trener: Dariusz Garbocz

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.