GKS Futsal Tychy w najbliższy weekend rozpocznie walkę o ligowe punkty. Tyszanie na inaugurację podejmą KS Polkowice.

W letniej przerwie między rozgrywkami w klubie doszło do kilku zmian. Przede wszystkim na stanowisku trenera drużyny Michała Słoninę zastąpił Adam Lichota.

Dotychczasowy szkoleniowiec nie ustąpił ze stanowiska ze względu na wyniki w poprzednim sezonie, bowiem te były dobre. – Jako trener, Michał Słonina zanotował udany sezon, teraz jednak postanowił jednak skupić się na grze, stąd decyzja o zmianie szkoleniowca – mówił Sławomir Wróbel, prezes tyskiego klubu.

Do Tychów wrócił też jeden z najlepszych futsalowców w historii w naszym mieście – Piotr Myszor. „Mysza” wspólnie ze „Słonikiem” mają prowadzić zdolną i ograną już młodzież do jak najlepszych wyników. W składzie pojawił się też nowy bramkarz – Michał Bała.

GKS Futsal Tychy dba także o młodzież, która już teraz jest ważnym ogniwem zespołu. Do drużyn do lat 20 i 18 działacze chcą powołać zespół złożony z zawodników, którzy nie ukończyli 16 roku życia. Ma to przynieść korzyści w najbliższych latach, a także powrót tyszan do Futsal Ekstraklasy.

Tyszanie pierwszy mecz rozegrają w tyskiej Hali Sportowej. Początek starcia z KS Polkowice o godz. 16.00.