W drugim spotkaniu Memoriału Pavla Zabojnika GKS Tychy pokonał HC Nove Zamky 3:1. Z dobrej strony pokazał się testowany Christian Mroczkowski.

Tyszanie spotkanie rozpoczęli zdecydowanie lepiej niż pierwsze starcie. Odważne ataki przyniosły efekt już w szóstej min., kiedy to Gleb Klimenko pokonał bramkarza rywali po asyście Denisa Akimoto i otworzył wynik. W 11. min. było już 2:0, a na listę strzelców po akcji z Jarosławem Rzeszutko wpisał się testowany Christian Mroczkowski.

Kanadyjczyk z polskim paszportem rozgrywał bardzo dobry mecz. Udokumentował to drugim trafieniem po zmianie stron. W 23. min. podwyższył prowadzenie swojego zespołu, który nie zamierzał oddać wygranej rywalom. Ci jednak nie poddawali się i dziesięć min. później strzelili gola. Na więcej jednak już graczy HC Nove Zamky nie było stać.

Dzisiaj (sobota, 17.08.) o godz. 15.30 GKS Tychy zmierzy się z HC ’05 iClinic Banská Bystrica.

GKS Tychy – HC Nove Zamky 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
1:0 Gleb Klimenko – Denis Akimoto (05:24)
2:0 Christian Mroczkowski – Jarosław Rzeszutko (10:23)
3:0 Christian Mroczkowski – Michael Cichy – Bartłomiej Pociecha (22:28)
3:1 Peter Ordzovensky (32:02)

GKS Tychy: Lewartowski (Murray) – Kotlorz, Novajovsky; Jeziorski, Galant, Witecki – Kolarz, Bizacki; Kogut, Rzeszutko, Bagiński – Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Yeronau, Akimoto, Bryk, Komorski, Klimenko.