GKS Tychy pozyskał 19-letniego Radosława Tuleję, dzięki czemu zwiększył rywalizację wśród młodzieżowców. Zawodnik podpisał kontrakt ważny do końca czerwca 2024 roku.

Tuleja jest wychowankiem Olimpii Grudziądz, ale występował również w Wdzie Świecie i Lechii Gdańsk. Zaliczył też występy w rezerwie gdańszczan.

Przed startem trwających rozgrywek lewy obrońca trafił do Kotwicy Kołobrzeg. W Kołobrzegu był jednym z podstawowych zawodników rozgrywając w eWinner II lidze 15 spotkań. Zdobył w nich jednego gola, a Kotwica jest liderem rozgrywek. Nowy zawodnik tyszan może również występować na pozycji defensywnego pomocnika, jednak ostatnio zbierał dobre noty grając na boku bloku obronnego.

Ważnym aspektem jest fakt, że Tuleja posiada status młodzieżowca. – Jeszcze przez półtora roku będzie młodzieżowcem i uważam, że w naszym zespole będzie robił kolejne kroki naprzód w piłkarskim rozwoju – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy.

Radosław Tuleja będzie walczył o miejsce w składzie z Krzysztofem Wołkowiczem, który już zapowiedział, że po zakończeniu sezonu rozstanie się z GKS Tychy. Młodzieżowiec może być więc jego naturalnym następcą.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.