Piłkarze GKS Tychy rozegrają dzisiaj bardzo prestiżowy mecz kontrolny. Tyszanie bowiem sprawdzą formę mistrza Polski – Legii Warszawa.

Podopieczni Artura Derbina w pierwszym meczu sprawdzającym formę przed startem rundy wiosennej przegrali z LKS Goczałkowice Zdrój 0:2. Teraz tyszanie zmierzą się z mistrzem Polski, który za tydzień rozpocznie walkę o ligowe punkty.

Spotkanie rozegrane zostanie w centrum treningowym Legii Warszawa, a piłkarze zagrają na naturalnej nawierzchni. „Stołeczni” przez ponad dwa tygodnie przygotowywali się do rundy wiosennej w słonecznym Dubaju, a po powrocie do kraju kontynuują treningi w Legia Training Center. Dzisiaj warszawiacy zagrają z GKS Tychy, a jutro z Radomiakiem Radom – będą to próby generalne przed meczem z Zagłębiem Lubin (04.02., godz. 20:30).

Spotkanie z Legią będzie wyjątkowe dla Konrada Jałochy. Bramkarz GKS Tychy do Tychów trafił właśnie z klubu z Łazienkowskiej, w którym występował w grupach młodzieżowych, młodej ekstraklasie, aż zagrał w pierwszym zespole. Rozegrał dla Legii pięć spotkań i świętował mistrzostwo Polski. W juniorach Legii występował też Jakub Piątek.

W meczu zaplanowanym na godz. 13:00 nie wystąpi Maciej Mańki, który narzeka na drobny uraz. Pojedynek nie będzie transmitowany na żywo, ale klub ma przygotować obszerny skrót.