W Tyskiej Lidze Szóstek zapowiada się zmiana warty. Zdecydowanym liderem kroczącym po mistrzowski tytuł jest zespół FC Under Forest.

Zespoły mają rozegranych dopiero 16. kolejek ligowych, więc w tabeli jeszcze dużo się może zmienić. Na ten moment jednak wygląda na to, że po mistrzostwo dość pewnie zmierza ekipa FC Under Forest, która już w poprzednich sezonach mocno mieszała w stawce.

Lider w sobotnie popołudnie mierzył się z ostatnim w tabeli Retail Robotics. Outsider oddał to spotkanie walkowerem ostatecznie przegrywając 0:5, co i tak może uznać za dość dobry rezultat. Obrońcy tytułu w niedzielne popołudnie mierzyli się z Tyskimi Dziadami i bez niespodzianki zdemolowali rywali. Hiacynt Tychy w pełni zasłużenie zwyciężył 13:2.

Drudzy w tabeli Dusiciele swój mecz rozgrywali w niedzielę mierząc się w szlagierze z Budowlanymi 95 Oldboys. Pojedynek stał na bardzo dobrym poziomie od pierwszych minut, w których oba zespoły zdobyły po golu. W kolejnych minutach zespoły wymieniały się ciosami, a skuteczniejsi byli wiceliderzy którzy do przerwy prowadzili 4:2. Wszyscy zebrani spodziewali się kolejnych goli, ale po zmianie stron żaden z zespołów nie zdołał znaleźć sposobu na bramkarza rywali i wynik już nie uległ zmianie.

Aż 16 goli padło w spotkaniu FC Jadzia z Eskadrą Paprocan. Górą byli ci pierwsi wygrywając 13:3! W pozostałych spotkaniach Tyskiej Ligi Szóstek Amsterdam Duet Team pokonał 6:3 Centrum Team, WKS Orzeł Tychy rozbił 7:4 Oszołomy, a KS Olimia Tyskich Wirtuozów 7:2. W niedzielę natomiast Las Palmas pokonało po wyrównanym pojedynku 4:2 FC Karolinę, a Luz Blues 8:3 ograł Lazio Vadowitz.

Przypomnijmy, że organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszenie Polskiego Sportu, a mecz rozgrywane są na boisku typu Orlik przy ul. Wejhertów.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.