Dziennikarze Dziennika Zachodniego mieli dotrzeć do informacji, że piłkarski GKS Tychy ma zostać przejęty przez City Football Group. Tak więc sprawa sprzedaży klubu przez miasto staje się coraz bardziej prawdopodobna.

City Football Club to międzynarodowy holding będący w rękach Abu Dhabi United Group. Fanom piłki nożnej więcej mówić nie trzeba, bowiem jest to przede wszystkim właściciel Manchesteru City. Potencjalni inwestorzy mają w swojej stajni także inne kluby – amerykański New York City FC, australijski Melbourne City FC, Yokohama F. Marinos z Japonii, Club Atlético Torque z Urugwaju czy hiszpańską Girona FC.

Prezydent Andrzej Dziuba już od jakiegoś czasu mówi o chęci sprzedaży piłkarskiego GKS Tychy. Taki ruch nie tylko odciąży finansowo miasto, ale i zapewni klubowi stabilność i możliwość rozwoju. W tym celu też została wyodrębniona osobna spółka, dzięki której sprzedaż będzie łatwiejsza.

W poprzednim roku spółka zarządzająca GKS Tychy – Tyski Sport S.A. na same pensje zawodników przeznaczyła 3 mln złotych. Sam Manchester City na transfery zawodników przez 10 lat wydał 1,3 mld funtów! O pensjach tych graczy lepiej nie pisać, bo pewnie za pensję najsłabiej opłacanego można by było utrzymać obecny skład GKS.

Czy ta informacja jest prawdziwa czy nie, jedno jest pewne. Miasto będzie chciało utrzymać w swoich rękach chociaż część udziałów.