Zawodnicy GKS Tychy zakończyli ćwierćfinałową batalię z Podhalem Nowy Targ. Tyszanie wygrali na wyjeździe pewnie i zdecydowanie dzięki czemu awansowali do półfinału fazy play-off.

„”Trójkolorowi” jechali na to spotkanie podrażnieni dwoma porażkami z rzędu i chęcią zdobycia Nowego Targu. Sztuka ta im się udała, a pokaz mocy zespołu Pekki Tirkkonena był imponujący.

Pierwsza tercja była jednak dość wyrównana, choć nieco lepsze wrażenie sprawiali tyszanie. Stwarzali sobie groźniejsze okazje pod bramką „Szarotek” i zdołali wykorzystać tylko jedną z nich. W ósmej min. Bartosz Ciura otworzył wynik oddając płaski strzał spod niebieskiej linii, a zasłonięty bramkarz Podhala nie zdążył z interwencją. Tyszanie zdobyli jeszcze jednego gola w tej partii, ale po analizie video nie został on uznany.

Po przerwie tyszanie szybko skorzystali z błędu miejscowych, a krążek pod poprzeczkę bramki Podhala posłał Radosław Galant. Kilka chwil później bliski szczęścia był Szymon Marzec, ale naciskany przez obrońców przegrał pojedynek z bramkarzem rywali. Gospodarze próbowali się rozkręcić, ale „Trójkolorowi” im na to nie pozwalali w pełni kontrolując przebieg gry. W 37. min. Galant ponownie wykorzystał błąd defensywy miejscowych, których sytuacja mocno się skomplikowała.

Prowadzenie 3:0 dało zawodnikom GKS Tychy dużo spokoju w trzeciej tercji, a to przełożyło się na kolejne dwa trafienia. W 48. min. Mark Vittanen skutecznie dołożył kij do podania Marca i było już 4:0. Wynik spotkania na 5:0 ustanowił Filip Komorski w 58. min., wykorzystując grę w liczebnej przewadze. GKS Tychy tym samym w pełni zasłużenie wygrał 5:0 i zakończył rywalizację wynikiem 4:2.

PZU Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
0:1 – Bartosz Ciura – Alan Łyszczarczyk, Filip Komorski (07:57),
0:2 – Radosław Galant (22:29),
0:3 – Radosław Galant – Illa Korenczuk, Mark Viitanen (36:57),
0:4 – Mark Viitanen – Szymon Marzec, Radosław Galant (47:36),
0:5 – Filip Komorski – Alan Łyszczarczyk (57:11, 5/4).

Stan rywalizacji: 4:2 dla GKS-u Tychy (awans do półfinału).

GKS Tychy: Fučík – Bryk, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Komorski, Jeziorski – Jaromersky, Ciura; Gościński, Turkin, Korenczuk – Pociecha, Kaskinen; Rác, Padakin, Mroczkowski – Sobecki, Bukowski; Viitanen, Galant, Marzec.