W Krynicy Zdrój rozegrano Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie Dywizji 35+. Wolves Tychy wywalczyli w nich srebrny medal!

Tyszanie do turnieju podchodzili ze sporymi nadziejami, ale.. już od pierwszego meczu musieli walczyć z przeciwnościami losu. Do gry zgłosiło się bowiem tylko trzynastu zawodników, bowiem kilku zawodników głównie ze względu na urazy nie dojechało. Mimo to Wilki pokazały charakter godny mistrzów!

Na inaugurację turnieju tyszanie mierzyli się z Wojownikami Oświęcim. Wynik długo był stykowy, ale ostatecznie to oświęcimianie wygrali 2:0 udanie rozpoczynając mistrzostwa. W drugim starciu grupowym Wolves rozgromili Mad Dogs Sopot 8:1. Hattricka na swoim koncie zanotował Szkoła, po dwa trafienia zaliczyli Szczotka i Cegiełka, a jedno dorzucił Żbik. Tyszanie awans do fazy pucharowej wywalczyli dzięki wygranej 2:1 nad Zagłębiem Sosnowiec, a gole w tym meczu zanotowali Żbik i Szkoła.

W półfinale Wolves Tychy mierzyli się z Naprzodem Janów. Pojedynek doskonale się rozpoczął dla zespołu z Tychów, bo już w trzeciej min. Pachut zdobył gola, który okazał się być na wagę wielkiego finału. Tyszanie w tym spotkaniu zostawili sporo zdrowia, co niestety odbiło się później na starciu finałowym. W tym ponownie rywalem byli oświęcimscy Wojownicy, którzy po 32. min. prowadzili już 3:0! Wilki jednak się podniosły i dzięki trafieniom Pachuta i Żbika ostatecznie przegrali 2:3.

Wynik ten, patrząc na okoliczności, należy uznać za duży sukces. Dodatkowo kapitan Wilków – Marcin Szkoła został uznany za MVP turnieju!

Wolves zagrali w składzie: Harańczyk (Kopciara) – Cegieła, Fus, Garyga, Krzywda, Miłek, Mioduszewski, Nikodym, Pachut, Szczotka, Szkoła, Żbik.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.