Hokeiści GKS Tychy minimalnie wygrali wyjazdowy mecz z KH Energą Toruń 4:3. Zwycięskiego gola zdobył Jean Dupuy.

Zespół Andrieja Sidorienki był zdecydowanym faworytem spotkania. Jednak to miejscowi lepiej mogli rozpocząć pojedynek. Vittanen był faulowany, a chwilę później nie wykorzystał rzutu karnego. Okazja ta się zemściła bardzo szybko, a na listę strzelców wpisał się August Nilsson. Więcej goli w pierwszej tercji nie padło, choć okazji do zmiany wyniku nie brakowało.

Drugą część udanie rozpoczęli torunianie, którzy wykorzystali okres gry w przewadze i doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu „Stalowe Pierniki” stwarzały sobie więcej okazji, ale byli bardzo nieskuteczni. W 29. min. GKS ponownie wyszedł na prowadzenie, a gola zdobył Alexandre Boivin. Dziesięć min. później to „Trójkolorowi” wykorzystali przewagę, a gola zdobył Christian Mroczkowski. 90 sek. później na lodzie zrobiło się luźniej przy obustronnym wykluczeniu, a gola zdobyli gospodarze.

Trzecia tercja odbywała się pod dyktando torunian, którzy nadal razili nieskutecznością. W 56. min. jednak doprowadzili do wyrównania, z którego długo się nie cieszyli. Na trzy min. przed końcem spotkania gola dającego komplet punktów GKS Tychy zdobył Jean Dupuy. W końcówce gospodarze jeszcze próbowali manewru z wycofaniem bramkarza, ale wynik już nie uległ zmianie.

Kolejny mecz GKS Tychy rozegra przed własną publicznością. Tyszanie jutro (niedziela, 22.01.) podejmują Podhale Nowy Targ.

KH Energa Toruń – GKS Tychy 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
0:1 August Nilsson – Alexander Younan, Roman Szturc (04:09)
1:1 Mikałaj Syty – Adrian Jaworski, Illa Korenczuk (22:37, 5/4)
1:2 Alexandre Boivin – Christian Mroczkowski, August Nilsson (28:35)
1:3 Christian Mroczkowski – August Nilsson, Alexandre Boivin (37:03, 5/4)
2:3 Jesse Ahonen – Mikałaj Syty, Niki Koskinen (38:31, 4/4)
3:3 Kristers Bormanis – Mikałaj Syty, Illa Korenczuk (55:11)
3:4 Jean Dupuy – Christian Mroczkowski (56:55)

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha, O. Bizacki;O. Šedivý, F. Komorski, B. Jeziorski – A. Younan, A. Nilsson;C. Mroczkowski (2), A. Boivin, J. Dupuy – O. Jaśkiewicz (2), O. Kaskinen;J. Bukowski (2), F. Starzyński (2), M. Gościński – M. Ubowski, B. Ciura;J. Juhola, R. Galant (2), R. Szturc.
Trener: Andriej Sidorienko