Walka o mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie wkracza w decydującą fazę. Zespoły czeka bowiem walka w play-off.

Przed dwoma laty Polski Związek Hokeja na Lodzie wprowadził zapis przed fazą play-off, dzięki któremu zespoły z lokat 1-3 mogły wybrać sobie rywala w ćwierćfinałach PO. Zespoły jednak sporadycznie korzystały z tego prawa i podobnie było i tym razem.

Zwycięzca sezonu zasadniczego – GKS Katowice zgodnie z oczekiwaniami wybrał ósme po rundzie zasadniczej Zagłębie Sosnowiec. Druga w tabeli Unia zdecydowała się skorzystać z wspomnianego prawa dzięki czemu zmierzy się z Comarch Cracovią, która była szósta po sezonie zasadniczym. JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z KH Energą Toruń, a GKS Tychy z PZU Podhalem Nowy Targ.

Pierwsze mecze rozegrane zostaną u zespołów wyżej rozstawionych, a więc „Trójkolorowi” zagrają przed własną publicznością. GKS podejmie Podhale w piątek (01.03.) i sobotę (02.03.), a rewanżowe starcia zaplanowane zostały na 5 i 6 marca. W ćwierćfinałach rywalizacja toczyć się będzie do czterech wygranych.

Ciągle w sprzedaży są bilety i karnety na fazę play-off. Karnety są w cenie 250 zł normalny i 190 zł ulgowy. Posiadacze karnetów na sezon zasadniczy mogą liczyć na zniżkę, dzięki której zapłacą 200 zł i 140 zł. W sprzedaży są również multibilety i bilety, a wszelkie szczegóły można znaleźć na oficjalnej stronie klubu.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.