Kolejna seria gier czeka zespoły występujące w niższych ligach. Większość z tyszan rozegra spotkania wyjazdowe.

Na poziomie Ligi Okręgowej, A- i B- klasy Tychy mają po dwóch przedstawicieli. Tylko dwa zespoły zagrają w weekend przed własną publicznością – OKS Zet Tychy oraz OKS JUWe II Tychy.

„Zetka”, która notuje najsłabszy początek sezonu od lat, zmierzy się dzisiaj (sobota, 03.09.) z GTS Bojszowy. Tyszanie po czterech seriach gier mają w dorobku zaledwie dwa punkty (remisy na wyjazdach z GLKS Wilkowice i ostatnio Rotuz Bronów). Zespół prowadzony przez Roberta Balcerowskiego u siebie przegrał w fatalnym stylu dwa mecze – z z Czarnymi Jaworze 3:6 oraz OKS JUWe 0:3. Przeciwko GTS Bojszowy, który ma oczko więcej na koncie, tyszanie mogą się przełamać.

OKS Zet Tychy – GTS Bojszowy (sobota, 03.09., godz. 17:00).

Drugi przedstawiciel w „Okręgówce” – OKS JUWe zagra na wyjeździe z LKS Bestwina. Oba zespoły mają na koncie po cztery punkty, a tyszanie wygrali tylko prestiżowe derby z „Zetką”. Zespół Grzegorza Chrząścika zremisował też z GTS Bojszowy 2:2 i musiał uznać wyższość Rotuzy Bronów (0:2) oraz w ostatniej kolejce LKS Międzyrzecze (4:5).

LKS Bestwina – OKS JUWe Tychy (sobota, 03.09., godz. 17:00).

W A-klasie występują zespoły Siódemki Tychy i Ogrodnika Cielmice. Zdecydowanie lepszy początek sezonu notują ci pierwsi, którzy po czterech kolejkach mają osiem punktów i nie doznali jeszcze porażki. Siódemka do tej pory wygrała z LKS Frydek 3:1 i Unią Bieruń Stary 3:0, a także zremisowała z LKS Rudołtowice-Ćwiklice 3:3 i Fortuną Wyry 1:1.

Ogrodnik Cielmice natomiast zdobył do tej pory cztery punkty. Cielmiczanie 3:1 pokonali Czaplę Kryry i bezbramkowo zremisowali ze Stalą Chełm Śląski. Dwa razy musieli też uznać wyższość rywali, przegrywając z Leśnikiem Kobiór (1:2) i LKS Gardawice (1:4).

Leśnik Kobiór – Siódemka Tychy (sobota, 03.09., godz. 11:00).
Krupiński Suszec – Ogrodnik Cielmice (sobota, 03.09., godz. 17:00).

Zespoły grające w tyskiej B-klasie zagrają jutro (niedziela, 04.09.). Czułowianka Tychy, która ma na koncie trzy punkty za zwycięstwo w derbach z OKS JUWe II, zagra na boisku LKS II Wisła Wielka. Drugi zespół OKS JUWe natomiast przegrał wspomniane derby i zremisował 4:4 z LKS II Gardawice. Tyszanie jutro zmierzą się u siebie z LKS Mizerów.

LKS II Wisła Wielka – Czułowianka Tychy (niedziela, 04.09., godz. 17:00).
OKS JUWe II Tychy – LKS Mizerów (niedziela, 04.09., godz. 17:00).

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.