Wielki sukces odniósł młodzieżowy zespół GKS Futsal Tychy. Ekipa prowadzona przez Samuela Janię sięgnęła po brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18!

GKS Futsal Tychy złożony w większości z wychowanków w grupie zajął drugą pozycję. Tyszanie na początek turnieju pokonali 2:1 UKS II LO Chrzanów, po bramkach Wybrańca i Milewskiego. W drugim starciu jednak musieli uznać wyższość obrońcy tytułu – Hurtapu Łęczyca przegrywając 0:4.

W ćwierćfinale zespół Samuela Jani po hattricku Kochanowskiego pokonał Constract Lubawa 3:0. W półfinale jednak tyszan zatrzymał, po bardzo wyrównanym pojedynku, Rekord Bielsko Biała, który wygrał 1:0.

V__7B18

GKS Futsal Tychy pozostał jedynie mecz o trzecie miejsce, w którym ponownie zmierzył się z Hurtapem. Tym razem w meczu padł remis 1:1, a bramkę dla GKS zdobył Wybraniec. Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali tyszanie wygrywając 7:6.

Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski jest historycznym sukcesem tyskiego futsalu. Jest to jednocześnie największe osiągnięcie GKS Futsal Tychy. Dodatkowej dumy dodaje fakt, że zespół tworzą wychowankowie, podobnie zresztą jak i trener Samuel Jania.

GKS Futsal zagrał w składzie: Adwentowicz i Kołodziejczyk oraz Kochanowski, Wybraniec, Milewski, Radliński, Budzyński, Cygler, Pytel, Wowro oraz Pilszek.