Hokeiści GKS Tychy wracają do gry po przymusowej przerwie. Tyszanie podejmą Zagłębie Sosnowiec, a władze klubu wystosowali apel do kibiców.

Rozgrywki PHL wytraciły tempo po tym, jak w kilku klubach wykryto przypadki zachorowań na koronawirusa. Z tego powodu zostały przełożone mecze podopiecznych Andrieja Sidorienki z Unią Oświęcim i Podhalem Nowy Targ.

Dzisiaj (wtorek, 18.01.) jednak GKS Tychy wraca do walki o ligowe punkty i pierwszą wygraną pod wodzą nowego trenera. Wbrew pozorom przełożenie dwóch ostatnich spotkań może wyjść na dobre „Trójkolorowym”, którzy mieli więcej czasu na wdrożenie nowego stylu gry. Czy ten czas odpowiednio wykorzystali okaże się dzisiaj o godz. 18:00. Tyszanie podejmą Zagłębie Sosnowiec, a faworyta meczu nietrudno wskazać.

Działacze spółki Tyski Sport S.A. zarządzający sekcją hokejową GKS Tychy apelują do kibiców, by podczas zakupu biletów okazywali swoje certyfikaty COVID. Wynika to z ograniczeń rządowych co do pojemności obiektów sportowych, które mogą być wypełnione w zaledwie 30%. Jednak do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione, stąd apel tyskich działaczy.

– Oczywiście nie jest to Wasz obowiązek, ale pamiętajcie, że Wasza obecność i doping pomagają nam na lodzie. Im więcej kibiców, tym łatwiej gra się naszym zawodnikom – można przeczytać w wydanym apelu. Całość można przeczytać TUTAJ.