Wczoraj na lodowisku w Sosnowcu odbył się trzeci turniej kwalifikacyjny do finału X edycji Czerkawski Cup 2024 roku. Wygrał go zespół Tyskich Lwów MOSM Tychy!

Zespół prowadzony przez Wojciecha Maja w Sosnowcu był bezkonkurencyjny. Tyszanie wygrali wszystkie spotkania i w kapitalnym stylu wygrali turniej.

W fazie grupowej Tyskie Lwy pokonały UKS Zagłębie Sosnowiec 9:0, AM GieKSa Katowice 6:1, ŁKH Łódź 4:0 oraz KS Luce Cieszyn 3:1. Tyszanie zajmując pierwsze miejsce w grupie w półfinale mierzyli się z Naprzodem Janów. „Trójkolorowi” bez większych problemów ograli rywali 5:2.

W finale podopieczni Wojciecha Maja zmierzyli się z grupowym rywalem z Katowic. Tyszanie ponownie byli górą, tym razem wygrywając 5:3! Tyskie Lwy MOSM Tychy awansowały do turnieju finałowego, który będzie rozgrywany w Tychach z pierwszego miejsca. Na Stadionie Zimowym w Tychach z sosnowieckiego turnieju zagrają też katowiczanie oraz Polonia Bytom.

Klasyfikacja końcowa:
1. Tyskie Lwy MOSM Tychy
2. Wielosekcyjna Akademia „Młoda GieKSa”
3. BS Polonia Bytom Hokej
4. Naprzód Janów -Young-
5. MUKS Orlik Opole
6. UKS Zagłębie Sosnowiec
7. ŁKH -Mini Hokej
8. JKH GKS Jastrzębie
9. KS LUCE Cieszyn
10. MUKS WTH Wrocław

Tyszanie zgarnęli też dwie nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Oskar Rzeszutko, a bramkarzem Paweł Płatek.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.