Hokeiści GKS Tychy odnieśli kolejne wyjazdowe zwycięstwo. Tym razem tyszanie pokonali 3:1 Marma Ciarko STS Sanok.

W Sanoku tyszanie od początku spotkania narzucili swój styl gry. Ich ataki nie przynosiły efektu aż do ósmej minuty, kiedy to strzał Christiana Mroczkowskiego odbił się od łyżwy rywala i zaskoczył bramkarza miejscowych. Dwie minuty później „Trójkolorowi” wykorzystali okres gry w liczebnej przewadze, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Jeziorski. Dla wychowanka MOSM Tychy było to setne trafienie dla GKS.

Chwilę przed przerwą gospodarze mogli złapać kontakt i strzelić gola kontaktowego. Krążek jednak tylko obił słupek bramki strzeżonej przez Kamila Lewartowskiego. W drugiej części gry wyróżnić należy dwie sytuacje. Pierwszą była kapitalna interwencja fińskiego bramkarza z Saboka, który w efektownym stylu zatrzymał Alana Łyszczarczyka. Druga natomiast miała miejsce w 38. min. kiedy to tyszanie ponownie wykorzystali okres gry w przewadze. Swojego drugiego gola wówczas zdobył Mroczkowski.

Trzecia tercja należała do gospodarzy, którzy zdecydowanie odważniej atakowali szukając zdobyczy bramkowych. Długo jednak doskonale spisywał się Lewartowski, który wydawało się, że zagra „na zero” z tyłu. Pół minuty przed końcem gry jednak grający w przewadze zawodnicy Ciarko STS zdobyli gola, ale trzy punkty i tak trafiły na konto „Trójkolorowych”.

Kolejny mecz tyszanie rozegrają przed własną publicznością. GKS Tychy w czwartek (07.12.) podejmie KH Energa Toruń (godz. 18:00).

Marma Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
0:1 Christian Mroczkowski (07:54)
0:2 Bartłomiej Jeziorski – Mateusz Ubowski, Alan Łyszczarczyk (09:44, 5/4)
0:3 Christian Mroczkowski – Wiktor Turkin, Bartłomiej Pociecha (37:29, 5/4)
1:3 Lauri Huhdanpää – Alexis Binner, Marek Strzyżowski (59:30, 5/4)

GKS Tychy: K. Lewartowski – B. Pociecha, O. Kaskinen, B. Jeziorski, M. Ubowski, A. Łyszczarczyk – J. Jaroměřský, B. Ciura, C. Mroczkowski, P. Padakin, J. Bukowski – M. Bryk (2), A. Nilsson, J. Tavi, W. Turkin (2), I. Korenczuk – J. Krzyżek, R. Galant, S. Marzec (2).