Po krótkiej przerwie spowodowanej wirusem COVID-19 hokeiści GKS Tychy wrócili do treningów i gier sparingowych. Tyszanie mają za sobą dwa mecze kontrolne.

Ostatni etap przygotowań podopieczni Krzysztofa Majkowskiego rozpoczęli bardzo dobrze. Choć po pierwszej tercji sparingu z Zagłębiem Sosnowiec GKS przegrywał 0:1 to ostatecznie wygrał ten pojedynek.

Po ospałej pierwszej części w drugiej gospodarze rozkręcili się. Po pół godzinie gry wyrównał Jason Seed, dla którego było to premierowe trafienie dla „Trójkolorowych”. Pięć min. później tyszanie wyszli na prowadzenie za sprawą Alexa Szczechury. Zawodnicy poważnie podeszli do tego pojedynku, a dowodem było kilka przepychanek na lodzie.

W trzeciej partii tyszanie nadal kontrolowali przebieg gry. Pomógł w tym szybko strzelony przez Jarosława Rzeszutkę gol. Tyszanie wówczas grali w podwójnej przewadze. Dwie minuty później prowadzenie miejscowych podwyższył Peter Novajovsky. Przyjezdni zmniejszyli stratę w 54. min., ale ostatecznie tyszanie zwycięsko zakończyli pierwszy mecz sparingowy.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
0:1 Igor Smal – Dominik Nahunko – Armen Khoperia (11:45) 5/3
1:1 Jason Seed – Alex Szczechura – Michael Cichy (30:42)
2:1 Alex Szczechura – Bartłomiej Pociecha – Jason Seed (35:37) 5/4
3:1 Jarosław Rzeszutko – Patryk Wronka – Mateusz Gościński (40:54) 5/3
4:1 Peter Novajovsky – Mateusz Gościński – Patryk Wronka (43:31)
4:2 Ruslan Bashirov – Tomasz Kozłowski (53:51)

GKS Tychy: Lewartowski (Murray) – Novajovsky, Havlik; Wronka, Rzeszutko, Gościński – Kotlorz, Bizacki; Kogut, Galant, Marzec – Seed, Kasperek; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Ciura, Pociecha; Krzyżek, Ubowski, Gruźla.

W drugim meczu kontrolnym tyszanie nie spisali się już tak dobrze, choć poziom pojedynku był dość wysoki. W starciu z GKS Katowice „Trójkolorowi” ponownie musieli gonić wynik, bo przegrywali już od 9. min. Wyrównał w 50. min. Patryk Wronka, dla którego było to pierwsze trafienie dla GKS Tychy. Dwie min. później miejscowi zdobyli zwycięskiego gola.

GKS Katowice – GKS Tychy 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
1:0 Bartosz Fraszko 9′
1:1 Patryk Wronka 50′
2:1 Miika Franssila 52′

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Novajovsky, Havlik; Wronka, Rzeszutko, Dupuy – Kotlorz, Bizacki; Kogut, Galant, Marzec – Seed, Kasperek; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Ciura, Pociecha; Krzyżek, Ubowski, Gościński, Gruźla.