Hokeiści GKS Tychy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Tyszan czeka ponad miesiąc ciężkiej pracy.

Zespół GKS Tychy jest w trakcie budowy, bowiem w kadrze jest kilku nowych graczy. Kilku też pożegnało się z „Trójkolorowymi”, a na pierwszych zajęciach pojawili się też młodzi gracze.

– Na pierwszym treningu mieliśmy wielu młodych zawodników, ale bardzo się cieszę z ich obecności. Oni starają się nas dogonić, podpatrują jak ćwiczymy, a my mamy oddech na plecach i to jest na pewno motywujące – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy Radosław Galant.

Podopieczni Andrieja Sidorienki mieli kilkutygodniowe wakacje, choć na pewno w ich trakcie nie obijali się. – Na pewno ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem aktywnego wypoczynku. Z żoną i dziećmi jeździliśmy na rowerach, pływaliśmy czy graliśmy w tenisa. Były to inne zajęcia niż te, które wykonujemy w sezonie – dodaje Galant, który przedłużył umowę z GKS Tychy.

W zajęciach w siłowni jeszcze nie brali udziału kadrowicze, za wyjątkiem Kamila Lewartowskiego. Najbliższe dni będą dla tyszan spokojniejsze, ale po powrocie zawodników biorących udział w Mistrzostwach Świata Dywizji IB intensywność zostanie zwiększona. Jakub Gruth, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne da zawodnikom odpocząć jedynie w niedziele.

– Pierwsze sześć tygodni jest dla nas zbudowaniem fundamentu i podstawy. W tej chwili nie mam dostępu do lodu, dlatego musimy zbudować wytrzymałość nie w formie specjalistycznej, ale właśnie poza taflą. Moją rolą jest przygotowanie podstawowej wytrzymałości tlenowej, siłowej i prewencji. Muszę przygotować zawodników w taki sposób, żeby po wyjściu na lód mieli jak najmniej kontuzji i jak najszybciej zaadoptowali się do pracy na lodzie – mówił Jakub Gruth.

PLAN PRZYGOTOWAŃ:
16.05 – inauguracyjne zajęcia po przerwie
16.05 – 24.06 – pierwszy etap przygotowań
18.07 – rozpoczęcie drugiego etapu przygotowań
25.07 – pierwszy trening na lodzie

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.