Stadion Zimowy w Tychach ponownie ugości czterech finalistów turnieju o Puchar Polski. To już piąty raz w historii, a drugi raz z rzędu.

Finałowy turniej tradycyjnie już rozegrany zostanie w dniach 27-28 grudnia, a transmisję przeprowadzi TVP Sport. GKS Tychy jako gospodarz zagra w drugim półfinale, który zaplanowano na godz. 17.45. Pierwszy mecz bowiem rozegrany zostanie o godz. 14.00.

– Bardzo się cieszymy, że turniej finałowy ponownie zorganizujemy w Tychach. GKS jest najbardziej utytułowanym klubem w tych rozgrywkach, a spotkania rozgrywane w naszym mieście są gwarancją wysokiej frekwencji i znakomitej atmosfery na trybunach – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy Krzysztof Woźniak, prezes spółki Tyski Sport S.A.

GKS Tychy jest głównym kandydatem do wygrania trofeum. – Oczywiście naszym celem jest zdobycie Pucharu Polskim już po raz dziewiąty w historii – dodał Woźniak. Także prezes PZHL i PHL cieszy się, że turniej zostanie rozegrany w Tychach – Podpisaliśmy umowę z jednym z najbardziej hokejowych miast w Polsce. Tychy już w ostatnim roku znakomicie wywiązały się z roli współorganizatora, dlatego po raz kolejny obdarzyliśmy ich zaufaniem. Stadion Zimowy jest również najlepszym obiektem do przeprowadzenia transmisji. Bez wątpienia widzowie TVP Sport będą mogli liczyć na doskonały przekaz – mówił stronie gkstychy.info Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i PHL.

Na wyłonienie wszystkich uczestników kibice będą musieli poczekać do zakończenia drugiej rundy.

TERMINARZ FINAŁU PUCHARU POLSKI:
I PÓŁFINAŁ: 14:30
II PÓŁFINAŁ: 17:45

FINAŁ: 16:30