W sobotę, 7 grudnia w Piasku odbędzie się wyjątkowa impreza biegowa. Mikołaje bowiem wesprą „Kulejące Anioły”.

Będzie to już trzecia edycja biegu wspierającego Dom Kulejących Aniołów, który niesie pomoc ponad setce niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo. W imprezie wezmą udział zarówno biegacze, ale i miłośnicy nordic walking i osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse – 5 km i 10 km mieszanej trasy. Prowadzić ona będzie troszkę po szutrze, ale w większości po betonie. Każdy przed startem otrzyma czerwoną czapkę, która ma przypominać obchody Dnia Świętego Mikołaja. Trwają ZAPISY do biegu, którego opłata startowa wynosi 20 zł. Cały dochód z wydarzenia przekazany zostanie na zakup samochodu typu bus, który jest niezbędny do bezpiecznego przewożenia osób niepełnosprawnych do ośrodka.

W dniu biegu będzie można również zobaczyć jak funkcjonuje Dom Kulejących Aniołów, w którym znajdować się będzie też biuro zawodów, szatnia i depozyt (w godzinach 11.00 – 15.00). Start biegu zaplanowano na godz. 13.00.

Organizatorzy kierują też propozycję dla osób dorosłych, którzy chcą by ich dzieciom prezenty przekazał Święty Mikołaj. By tak się stało uprasza się o kontakt z organizatorami.