Wokół Jeziora Paprocańskiego będzie można dzisiaj zobaczyć biegających morsów. Odbędzie się bowiem „Bieg Morsów – Mokre i Suche Majtki”.

Bieg Morsów w Tychach odbędzie się po raz drugi i będzie podzielony na dwie kategorie – Suche Majtki i Mokre Majtki. Różnica między nimi jest minimalna – w przypadku tego pierwszego uczestnicy będą mieli do pokonania dystans nieco ponad 6 km i zawierać będzie kategorię nordic walking. Natomiast w przypadku drugiego podobny, ale z trzema stu metrowymi wejściami do wody.

Będzie to doskonała okazja do przełamania się i wejścia do wody w prawie zimowych warunkach. Organizatorzy zapewniają, że wejście do wody będzie po pas, a pogoda dzisiaj będzie ku temu bardzo sprzyjająca.

Będą też prowadzone biegi dziecięce z podziałem na kategorie. Dzieci startują w czterech kategoriach wiekowych: do 6 lat: dystans – 200 m, 7-8 lat: dystans – 400 m, 9-10 lat: dystans – 600 m, 11-12 lat: dystans – 800 m.

Start obu biegów zaplanowano na godz. 13.00. Organizatorem II Tyskiego Biegu Morsów jest Perfekt Plan. Szczegóły można znaleźć poniżej.

II Tyski Bieg Morsów – Mokre Majtki + Suche Majtki – Bieg i Nordic Walking