Prawie pół tysiąca biegaczy wzięło udział w II Tyskim Biegu Niepodległości. Impreza Stowarzyszenia Aktywne Miasto było jednym z obchodów Święta Niepodległości w Tychach.

Tomasz Musioł i Stowarzyszenie Aktywne Miasto drugą edycję imprezy przeniósł do Parku Miejskiego, co okazało się być dobrą decyzją. Poprzednia bowiem rozgrywana była w Parku Jaworek. – Park Jaworek sam w sobie jest super miejscem na kameralne wydarzenia. Wczorajszy dzień jednak pokazał, że Bieg Niepodległości w Tychach nie jest już wydarzeniem kameralnym. Szykowaliśmy się na ok. 400 uczestników, a było ich prawie sto więcej – nie ukrywa dumy Tomasz Musioł, organizator biegu.

Wczorajsza impreza była prawdziwym świętem rodzinnym, bowiem na alejkach nie brakowało całych rodzin! – To było fantastyczne widzieć te uśmiechy ludzi i czuć tą patriotyczną atmosferę. Nie brakowało uczestników biegnących całymi rodzinami z polskimi flagami w dłoniach – dodaje Musioł.

Tego dnia nie liczyło się zwycięstwo w biegu, a upamiętnienie Święta Niepodległości i świetna zabawa. O tym niestety zapomnieli niektórzy z rodziców, dla których liczyły się medale i zwycięstwa swoich pociech. Był to jedyny minus II Tyskiego Biegu Niepodległości, który nadal będzie organizowany w największym tyskim parku. – Postaramy się aby bieg na stałe zagościł w kalendarzu imprez w naszym mieście, a w kolejnych edycjach dołożymy starań by było jeszcze lepiej – kończy Musioł.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Aktywne Miasto przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim.