Jutro (11.11.) w Polsce świętować się będzie odzyskanie Niepodległości. W Tychach częścią obchodów będzie II Tyski Bieg Niepodległości.

W zawodach będą mogli uczestniczyć zarówno dorośli, jak i dzieci i młodzież. Najstarsi będą rywalizować na dwóch dystansach – 2,5 km i 5 km. Dzieci i młodzież natomiast będą mieli do pokonania dystanse od 100 m do 500 m w zależności od wieku.

Co ciekawe udział w biegu jest całkowicie darmowy, a organizatorzy mają przygotowanych 350 pakietów startowych. – Pakietów mamy 350, ale jesteśmy świadomi, że chętnych może być więcej. Dlatego też każdy kto nie załapie się na medal na mecie, otrzyma go pocztą – mówi organizator biegu, Tomasz Musioł.

Przy II edycji Tyskiego Biegu Niepodległości postanowiono zmienić lokalizację. – Organizujemy wydarzenie w największym miejskim parku, dzięki czemu możemy ugościć jeszcze większą ilość sportowych zapaleńców – dodaje Musioł.

Start imprezy, rozgrywanej w Parku Miejskim, planowany jest na godz. 11.00. O godz. 10.00 nastąpi natomiast otwarcie biura zawodów. Wtedy też będzie można zarejestrować swój start, bowiem zapisy elektroniczne zostały już zamknięte.

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski, były już Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka oraz Radna Miasta Tychy – Anita Skapczyk. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Aktywne Miasto, które organizuje też takie imprezy jak: Tychy Junior Cup – wyścigi rowerowe w Parku Jaworek dla dzieciaków, a będzie zajmować się organizacją turnieju piłkarskiego dla ministrantów im. KS. Ramoli.