Mistrz Polski w hokeju na lodzie dokonał dzisiaj poważnego wzmocnienia. GKS Tychy zasilił bowiem 31-letni obrońca – Niko Tuhkanen.

Pochodzący z Finlandii obrońca niemal całą karierę spędził w rodzimych ligach, gdzie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 222 spotkania i zdobył 50 punktów. Występował też w zespołach z Białorusi i Szwecji, a ostatni spędził w GKS Katowice. Z katowiczanami zdobył brązowy medal, a sam został najlepiej punktującym obrońcą w fazie play-off (34 mecze, 5 goli i 21 asyst).

Niko Tuhkanen może być poważnym wzmocnieniem zespołu Mistrza Polski. – Wspólnie z trenerem podjęliśmy decyzję, że zespół potrzebuje wzmocnień i jeszcze większej konkurencji. Niko, to zawodnik, który nie tylko skutecznie broni, ale potrafi również zdobywać bramki. Pomimo gry w defensywie nie spędza dużo czasu na ławce kar. Jestem przekonany, że doświadczenie zdobyte w jednej z najlepszych lig w Europie zaprocentuje dobrymi występami w GKS Tychy – mówił Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Obrońca występował też w młodzieżowej reprezentacji Finlandii, a także Pucharze Kontynentalnym i Lidze Mistrzów. Z GKS Tychy podpisał kontrakt do końca kwietnia 2020. W Tychach ma występować ze szczęśliwym dla siebie numerem 10.