Meczem przyjaźni rozpocznie się ligowe granie w Tychach w 2020 roku. GKS Tychy na Stadionie Miejskim Tychy podejmować będzie Sandecję Nowy Sącz.

Zimą w Tychach do wielu zmian nie doszło. Zespół Ryszarda Tarasiewicza został uzupełniony przez 16-letniego Marcela Misztala, a także w minionym tygodniu przez Wilsona Kamavuaka i Omara Monterde. O ile znaczące będą to transfery przekonamy się więc dopiero w trakcie rozgrywek, bo dwaj ostatni nie mieli okazji pokazać się w meczach kontrolnych.

Tyszanie na pewno będą chcieli dobrze rozpocząć wiosenne zmagania, szczególnie, że przemawia za nimi atut własnego boiska. Dodatkowo „Trójkolorowi” będą chcieli wziąć rewanż za jesienne spotkanie. Wówczas tyszanie tracąc gola w 85. min. przegrali 0:1. Za GKS Tychy również stoi miejsce w tabeli, bowiem Sandecja plasuje się na odległej 12. pozycji. GKS zaś jest na ósmym miejscu z realnymi szansami na włączenie się do walki o awans do Ekstraklasy.

W Tychach nikt głośno o tym nie mówi. Choć runda jesienna nie była bardzo udana w wykonaniu tyszan, to pierwszy raz od kilku sezonów GKS plasuje się w górnej połowie tabeli. To daje nadzieję, że ten sezon może być przełomowy, szczególnie, że do liderującej Warty ekipa Tarasiewicza traci 10 punktów.

Początek meczu z Sandecją Nowy Sącz o godz. 17.00.