Hokejowy Mistrz Polski zameldował się w półfinale fazy play-off. Tyszanie w Toruniu nie dali najmniejszych szans rywalom, a w decydującym meczu pewnie wygrali 4:0.

Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego w obu starciach w Toruniu nie musieli wspinać się na wyżyny możliwości. Tyszanie w pełni kontrolowali przebieg spotkań pewnie wygrywając.

Dzisiejszego późnego popołudnia GKS strzelanie rozpoczął w połowie tercji grając w liczebnej przewadze. Wówczas wynik otworzył Michael Cichy. Trzy min. później było 2:0, a tyszanie wykorzystali kolejną przewagę. Tym razem jednak na listę strzelców wpisał się Alexander Szczechura.

Po zmianie stron „Trójkolorowi” kontrolowali przebieg wydarzeń, a 48 sek. przed przerwą zadali trzeci cios. Ponownie w roli głównej wystąpił Michael Cichy. W trzeciej tercji zawodnicy GKS ponownie wykorzystali okres gry w przewadze. Nieco ponad dwie min. po wznowieniu gry ochotę do dalszej gry rywalom odebrał Bartłomiej Jeziorski.

GKS Tychy pewnie pokonał KH Energa Toruń 4:0 i zakończył rywalizację po czterech spotkaniach. Tyszanie więc w spokoju będą przygotowywać się do starcia półfinałowego.

KH Energa Toruń – GKS Tychy 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
0:1 Michael Cichy – Christian Mroczkowski, Filip Komorski (09:46, 5/4)
0:2 Alexander Szczechura – Alaksandr Jeronau, Michael Cichy (12:16, 5/4)
0:3 Michael Cichy – Alexander Szczechura, Christian Mroczkowski (39:12)
0:4 Bartłomiej Jeziorski – Bartosz Ciura (42:08, 5/4)

GKS: Murray (Lewartowski n/g) – Jeronau, Novajovsky; Klimienko, Truchno, Komorski – Kotlorz (2), Bizacki; Witecki, Galant (4), Jefimienko (2) – Bryk, Ciura; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Kolarz (2); Gościński, Rzeszutko, Jeziorski (2) oraz Bagiński.