Rezerwa GKS Tychy w miniony weekend rozegrała kapitalny mecz sparingowy. Tyszanie w starciu z Pogonią Imielin zaaplikowali rywalom aż dziesięć goli!

Podopieczni Tomasza Wolaka doskonale rozpoczęli mecz, bo już w piątej min. wyszli na prowadzenie. Bojarski wykorzystał podanie Staniuchy i dokładając nogę do piłki skierował ją do bramki rywali. Na drugie trafienie „Trójkolorowi” czekali ponad 20 minut. Wówczas ponownie pokazał się Staniucha, który wykorzystał okazję sam na sam.

Tyszanie doskonale się czuli i nie zamierzali zwalniać tempa. Jeszcze przed przerwą zdobyli dwa gole, których autorami byli Pańkowski i drugi raz Staniucha. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale bramkarz imielinian doskonale zachował się przy uderzeniach Misztala i Krężeloka.

Po zmianie stron podopieczni Wolaka grali jeszcze lepiej i przede wszystkim skuteczniej. Gra jeszcze dobrze się nie rozpoczęła, a Paluch już podwyższył prowadzenie strzelając dwa gole. Po sześciu min. gry Wróblewski strzelił pięknego gola przerzucając piłkę lobem nad bramkarzem rywali. Gole nr osiem i dziewięć strzelił Denys, a wynik w ostatniej min. ustanowił Wróblewski.

Tomasz Wolak był zadowolony ze swoich podopiecznych, ale nie popadał w huraoptymizm. – Mecz momentami był dobry, a nawet i bardzo dobry. Cieszy wysoka wygrana i nasza skuteczność, choć kilka mankamentów w naszej grze się pokazało i nad tym będziemy musieli jeszcze popracować – powiedział w rozmowie z Marcinem Gołoszem dla gkstychy.info. – Przed nami jeszcze jedna gra kontrolna, ale nie traktuję jej jak próbę generalną. Będzie to kolejna okazja żeby przyjrzeć się naszym zawodnikom, jak i tym testowanym – zakończył.

GKS II Tychy – LKS Pogoń Imielin 10:0 (4:0)
1:0 Bojarski (5.)
2:0 Staniucha (27.)
3:0 Pańkowski (43.)
4:0 Staniucha (45.)
5:0 Paluch (46.)
6:0 Paluch (49.)
7:0 Wróblewski (51.)
8:0 Denys (75.)
9:0 Denys (84.)
10:0 Wróblewski (90.)

GKS II Tychy: Odyjewski (46. Maciejowski) – Nieśmiałowski (46. Szołtys), Kopczyk (46. Tolik), Pańkowski (46. Bielusiak), Wolak (60. Rutkowski), K. Piątek (46. Wróblewski), Misztal (46. Paluch), Krężelok (46. Blach), Bojarski (46. Kokoszka), Staniucha (46. Denys), Kasprzyk (60. Bojarski).