Zawodniczki UKS Ippon Tychy walczyły w miniony weekend w dwóch turniejach. W obu wywalczyły cztery złote medale i jeden brązowy.

W Bytomiu rozgrywany był cykliczny Turniej o Mistrzostwo Miasta, gdzie walczyła Zofia Jarosińska. Tyszanka wywalczyła złoty medal w swojej kategorii wiekowej.

Cztery inne zawodniczki UKS Ippon Tychy – Marta Simon, Nikola Jarosińska, Sandra Mokry i Klaudia Czerwińska natomiast walczyły w Opolu. Podczas ostatniej tegorocznej edycji International Judo League tyszanki wywalczyły złote medale. Klaudia Czerwińska, poza swoją kategorią U11, walczyła również w starszej (U13). Zaprezentowała się tam znakomicie, bowiem wywalczyła brązowy medal.

Organizatorzy tym samym podsumowali wyniki International Judo League. Marta Simon i Nikola Jarosińska uplasowały się na pierwszych miejscach klasyfikacji generalnej w kat. U15. Klaudia Czerwińska w U11 zajęła drugą pozycję, a Sandra Mokry (U15) była czwarta. W kat. U13 dziesiąte miejsce zajęła Zofia Jarosińska.

Te wyniki to największy sukces zawodniczek UKS Ippon Tychy w historii dotychczasowych startów w rozgrywkach IJL.