Tyscy zawodnicy zaliczyli udany start w Otwartym Pucharze Polski w tajskim boksie. Tyszanie wywalczyli cztery medale.

Zawody rozgrywane w Lisiej Górze (obok Tarnowa) stał na dobrym poziomie, a zawodnicy Ronina Tychy pokazali charakter. Warto zaznaczyć, że w zawodach nie zabrakło również zawodników spoza Polski.

Właśnie z reprezentantem Wielkiej Brytanii półfinałową walkę przegrał Colin Sałek. Tyszanin jednak ostatecznie w kat. dzieci starszych poniżej 50 kg wywalczył brązowy medal. W tej samej kat. wiekowej, ale w kategorii do 63,5 kg walczył Valentin Ezmer Witkowski, który pewnie przed czasem pokonał w finale swojego rywala i wywalczył złoty medal.

Finałowe pojedynki przegrała trójka tyszan. Szymon Karbowski w kat. dzieci młodszych poniżej 30 kg musiał uznać wyższość rywala przez dość kontrowersyjną decyzję sędziów. W kat. dzieci starszych walczyła Kinga Nowakowska i Szymon Suduł. Pierwsza w kat. wagowej powyżej 63,5 kg przegrała finał, ale zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Podobnie jak Suduł w kat. wagowej poniżej 58 kg.