Po roku przerwy do GKS Tychy wraca Patryk Kędel, który ostatni sezon spędził w ekstraklasowej Enei Astorii Bydgoszcz. Jest to solidne wzmocnienie zespołu.

Podkoszowy w Ekstraklasie zagrał w dziesięciu spotkaniach dla ekipy z Bydgoszczy. Tyle samo gier zaliczył w drugoligowej drużynie rezerw, gdzie średnio rzucał 17.7 punktów i notował 8,6 zbiórek.

Ponad dwumetrowy zawodnik w tyskich barwach rozegrał już dwa sezony (2019-2021). Zagrał w 56 meczach zdobywając łącznie 542 punkty. Dało to średnią 9.7 punktu na mecz, 4.7 zbiórek oraz 1.1 asyst. – Dobrze wspominam grę w Tychach i współpracę z trenerem Tomkiem Jagiełką. Po tym jak trener przedstawił mi wizję zespołu na nadchodzący sezon długo się nie zastanawiałem – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy.

Zawodnik chwali również organizację klubu, ale chce też walczyć o jak najwyższe cele. – Organizacja klubu stoi na najwyższym poziomie co również rozwiewa wszelkie wątpliwości na temat mojej decyzji. Chciałbym rywalizować z drużyną o najwyższe cele, jeśli razem osiągniemy dużo w tym sezonie to jestem przekonany, że ja również poprawię swoją grę jak i zdobędę kolejne cenne doświadczenie – dodał zawodnik, który podpisał roczny kontrakt.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.