Piłkarze GKS Tychy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu pod okiem Dominika Nowaka. Tyszan czeka miesiąc intensywnej pracy.

W pierwszych zajęciach po trzech tygodniach przerwy wzięło udział 22 zawodników. Trening został poprzedzony przedstawieniem nowego trenera i sztabu szkoleniowego.

– Nie możemy być klubem i zespołem, który będzie przechodził z meczu na mecz i mówił, że jest fajnie, bo jesteśmy w Tychach i mamy piękny stadion. Tak na pewno nie będzie! Ten obiekt trzeba zapełnić. Przede wszystkim przez pracę zawodników i zaangażowanie sztabu szkoleniowego – mówił w szatni Dominik Nowak.

Nowy szkoleniowiec będzie wymagał od swoich podopiecznych ciężkiej pracy, dyscypliny i koncentracji. – Dla mnie każda jednostka będzie niezwykle istotna. Każdy wylany pot pomoże, ale musimy od siebie wymagać koncentracji i mieć w sobie emocje – dodał trener.

Tyszanie przez pierwszy tydzień będą odbywać nieco lżejsze treningi o charakterze wprowadzającym. Zawodnicy przejdą też szereg badań, a sztab szkoleniowy rozpocznie testowanie graczy, którzy potencjalnie mogą wzmocnić zespół. Kolejne tygodnie mają być bardzo intensywne, a trener Nowak będzie serwował podopiecznym dwie jednostki treningowe dziennie. – Kolejne dwa tygodnie czeka nas naprawdę ciężka praca. Zajęcia praktycznie dwa razy dziennie będą normą, ale to jest jedyna droga. Będziemy cierpieć, ale to pomoże nam w dobrym przygotowaniu – mówił trener GKS Tychy.

Już w pierwszych zajęciach wziął udział pierwszy testowany zawodnik. Sztab szkoleniowy przyglądał się reprezentantowi Erytrei – Ezanowi Kahsay. 27-letni napastnik w poprzednim sezonie występował w trzecioligowej Chełmiance Chełm, dla której zdobył 16 goli.

Kadra GKS Tychy na pierwszym treningu przed startem nowego sezonu:
Bramkarze: Konrad Jałocha, Adrian Odyjewski, Kacper Dana, Stanisław Czarnogłowski
Obrońcy: Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Krzysztof Wołkowicz, Kamil Szymura, Dominik Połap
Pomocnicy: Dorian Orliński, Krzysztof Machowski, Wiktor Żytek, Natan Dzięgielewski, Kamil Kargulewicz, Marcin Kozina, Mateusz Czyżycki, Aleksander Biegański, Michał Ploch
Napastnicy: Daniel Rumin, Gracjan Jaroch, Tomáš Malec, Ezana Kahsay.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.