Krótkie Święta będą mieli młodzi hokeiści powołani do reprezentacji Polski. Wśród nich ponownie znaleźli się tyszanie – Mateusz Ubowski i Kacper Gruźla.

Dla młodych hokeistów rok jeszcze się więc nie zakończył. Mogą to zrobić jednak z przytupem, bowiem czeka ich konsultacja szkoleniowa i Turniej Czterech Narodów w Budapeszcie. Wybrańcy Jarosława Morawieckiego zmierzą się z rówieśnikami z Norwegii, Ukrainy i Węgier.

Zawodnicy spotkają w 26 grudnia w Sosnowcu, by dzień później wyruszyć do Budapesztu. Tam w dniach 28-30 grudnia rozegrają Turniej Czterech Narodów. Biało-Czerwoni na początek zmierzą się z Ukrainą (28.12.), a dzień później najpierw z Norwegią, a następnie z Węgrami. 30 grudnia w planie są mecze o brązowy i złoty medal.

Będzie to kolejny etap przygotowań do kwietniowych mistrzostw świata dywizji 2A w Tallinie. Tam Polacy zmierzą się z Estonią, Koreą, Litwą, Wielką Brytanią i Australią. Wśród powołanych na Turniej Czterech Narodów są dwaj zawodnicy MOSM Tychy – Mateusz Ubowski i Kacper Gruźla.