Pływanie jest jednym ze sportów, który najprężniej się rozwija w naszym mieście. Dowodem na to są sukcesy tyskich pływaków.

W ostatnim czasie zdecydowanym liderem wśród tyskich pływaków jest Dawid Wiekiera, który kolekcjonuje medale i rekordy największych imprez. Jednak wychowanka Marka Mroza goni inny zawodnik Młodzieżowego Klubu Pływackiego.

Mowa o Szymonie Mrozie, który właśnie został mistrzem Polski Juniorów 16-letnich! Tyszanin 50m stylem motylkowym pokonał w czasie 24.92 poprawiając swój życiowy rekord. Na tym samym dystansie, ale stylem grzbietowym wywalczył natomiast brązowy medal (27.23).

Podopieczny Marka Mroza brązowy medal wywalczył również na dystansie 50m stylem dowolnym. Tutaj również poprawił rekord życiowy – 23.72. „Życiówkę” młody zawodnik ustanowił również na 100m st. motylkowym (56.75), co dało mu czwarte miejsce.