W najbliższy weekend GKS Futsal Tychy rozpocznie zmagania w pierwszej lidze futsalu. W tyskim zespole doszło do wielu zmian, podobnie zresztą jak i samej lidze.

GKS Futsal w poprzednim sezonie doskonałe mecze przeplatał fatalnymi porażkami. Mimo to rozgrywki zakończył na czwartej pozycji praktycznie do końca mając szanse na grę w barażach o Ekstraklasę.

Przed zbliżającym się sezonem jednak w klubie doszło do małego zatrzęsienia. Z zespołem pożegnali się czterej podstawowi gracze – Piotr Hiszpański, Dawid Barteczka, Patryk Widuch i Sebastian Jastrzębski. Dwaj pierwsi trafili do ligowego rywala – FC Silesia BOX Siemianowice Śląskie, a Widuch za miedzę do ekstraklasowego AZS UŚ Katowice. Jastrzębski natomiast zakończył swoją przygodę z futsalem ze względu na obowiązki zawodowe.

Bartłomiej Noga miał więc spore wyzwanie, by skompletować skład, który mógłby walczyć o najwyższe cele. – Okres przygotowawczy pod wieloma względami był dla nas jednym z najtrudniejszych w ostatnich latach. Mam jednak nadzieję, że to co udało nam się zrobić, przyniesie pozytywny efekt w postaci wysokiego miejsca w tabeli na koniec sezonu – mówi Sławomir Wróbel, dyrektor GKS Futsal Tychy.

Do GKS Futsal po roku przerwy wrócili Bartosz Kokot i Grzegorz Migdał. Z młodzieżowych drużyn Rekordy Bielsko-Biała wypożyczeni zostali bramkarz Paweł Mura oraz Mateusz Kosowski. Z występującego w Tyskiej Ligi Futsalu zespołu From UA do GKS trafili Yuri i Valeri Stets, a z Kamionki Mikołów sprowadzeni zostali Adam Szostak i Szymon Moskwa.

Tyszanie w okresie przygotowawczym rozegrali jedenaście spotkań kontrolnych. Wygrali cztery z nich, tyle samo przegrali, a trzy z nich zakończyło się remisami. GKS Futsal zagrał w dwóch turniejach – w Nowinach zajął drugą pozycję, a o Puchar Śląska był czwarty.

Do zmian doszło nie tylko w klubie, bowiem wymieniła się część zespołów występujących w grupie południowej pierwszej ligi. – Naszymi nowymi rywalami będą zespoły z Przemyśla, Zielonej Góry i Polkowice. Czekają nas więc dalekie wyjazdy – dodaje Wróbel. GKS Futsal rozgrywki rozpocznie od domowego spotkania z FC 2016 Siemianowice Śląskie. Zaplanowano je na niedzielę (25.09.) o godz. 18:00.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.