Hokejowe starcia GKS Tychy z Comarch Cracovią zawsze elektryzują, bez względu na zajmowane miejsca w tabeli PHL. Tym razem jednak mecz będzie jeszcze ciekawszy.

Od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia sesji zdjęciowej piłkarzy, hokeistów i koszykarzy GKS Tychy w towarzystwie.. czworonożnych podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach. To akcja wspierająca zwierzaki, które ciągle czekają na swój ukochany dom.

Podczas dzisiejszego, ostatniego w tym roku mecz hokeistów GKS Tychy w PHL tyszanie wyjadą na lód właśnie w towarzystwie psów i kotów ze schroniska. Będzie to finał akcji pod nazwą „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”. Będzie to premierowe wydarzenie w polskim sporcie, podobne do tych, które miały miejsce już na światowych obiektach sportowych.

– Takiego wydarzenia w polskim sporcie jeszcze nie było. Hokeiści GKS Tychy wyjadą w asyście psów i kotów ze Schroniska Miejskiego w Tychach. Mam nadzieję, że będzie to sygnał do adopcji zwierząt. Dodatkowo każdy kibic, które przyniesie na mecz specjalistyczną karmę, zobaczy spotkanie w promocyjnej cenie 5 zł – mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Kibice otrzymają również ulotki z opisanymi historiami zwierząt. – Mają one prowokować, czasem wywoływać uśmiech, ale przede wszystkim przykuwać uwagę. Chcieliśmy, żeby historie były nieszablonowe i zainteresowały naszych kibiców. Znajdują się w nich porównania zwierząt do charakteru, a nawet wyglądu zawodników – dodaje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy GKS Tychy.

Początek meczu z Comarch Cracovią o godz. 18:00.