Tyscy pływacy startowali w zawodach z cyklu Grand Prix Pucharu Polski. Szymon Mróz i Dawid Wiekiera wrócili do domów z kilkoma medalami.

Zawody rozgrywane w Lublinie stały na dobrym poziomie, a Młodzieżowy Klub Sportowy Tychy reprezentowało dwóch utalentowanych zawodników. Szymon Mróz startował w stylach motylkowym, dowolnym i klasycznym, natomiast Dawid Wiekiera tylko w klasycznym.

Pierwszy z nich wywalczył trzy pierwsze miejsca. Tyszanin był bezkonkurencyjny na 100m i 50m stylem klasycznym oraz na 50m stylem dowolnym. W konkurencji 50m stylem klasycznym zajął czwartą pozycję. Mróz był najlepszym zawodnikiem w stylu motylkowym wśród 16-latków.

Dawid Wiekiera zwyciężył natomiast na 200m i 100m stylem klasycznym, na 50m stylem klasycznym był drugi. Dodatkowo zawodnik zwyciężył w klasyfikacji najlepszego zawodnika w stylu klasycznym oraz był piaty w klasyfikacji generalnej.

Podopieczni Marka Mroza jutro (sobota, 11.11.) staną do kolejnej rywalizacji. Tym razem wystartują w Gliwicach w zawodach Nights & Lights.