W miniony weekend pływacy MOSM Tychy startowali w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Śląskiego. Tyszanie pokazali się na nich z bardzo dobrej strony.

W zawodach rozgrywanych w Gliwicach startowali zawodnicy od 14. roku życia. Podzieleni na kategorie wiekowe spisali się bardzo dobrze.

Wśród 14-latków męskie sztafety stanęły na każdym stopniu podium – na najwyższym na dystansie 4×200 m stylem dowolnym, na drugim w 4×100 m st. zmiennym, a na najniższym na 4×100 m st. dowolnym. W jej skład weszli Kacper Kozik, Paweł Radek, Daniel Maruszczyk i Błażej Danielczyk.

Indywidualnie najwyższe miejsce w klasyfikacji zajął Paweł Radek, który uplasował się tuż za podium na dystansie 200m st. motylkowym, piąty był na 400m st. zmiennym, szósty na 200m st. zmiennym i siódmy na 400m st. dowolnym. W dziesiątce znalazł się też Kacper Kozik (6. na 100m stylem grzbietowym, 7. na 50 grzbietem, 9. na 100 dowolnym oraz 10. na 50 motylkowym i dowolnym). Daniel Maruszczyk na dystansie 100m stylem grzbietowym był siódmy, na 200m grzbiet – ósmy, a na 50m grzbiet – dziewiąty. Vanessa Wosztal zajęła ósme miejsce w konkurencji 100m stylem klasycznym i dziesiąte miejsce na 50m stylem motylkowym.

Bardzo dobry start zaliczył Kamil Jaworski w kategorii 17 lat i starsi. Tyszanin zdobył dwa srebrne medale (na 50m i 200m stylem klasycznym) oraz brązowy na 100m st. klasycznym. Start na 50m st. motylkowym ukończył na czwartym miejscu, a na 100m st. zmiennym na ósmym.

Trenerkami zawodników są Aleksandra Radek i Justyna Andrzejewska.