GKS Tychy rozegrał zaległy mecz 1. kolejki PHL. Tyszanie 9:1 rozbili w nim Kadrę U23 PZHL i dopisali kolejne trzy punkty na koncie.

Dla doświadczonego zespołu Mistrza Polski mecz z kadrą U23 był spacerkiem. Dla rywali natomiast była to doskonała lekcja, bo choć tyszanie przeważali przez całe spotkanie to juniorom nie można było odmówić woli walki i zaangażowania.

Gospodarze potrzebowali zaledwie 25 sek. by otworzyć wynik spotkania, a gola zdobył Andrei Mikhnov. Chwilę później do bramki trafił Klimenko, a w pierwszej tercji na listę strzelców wpisali się jeszcze Cichy i Szczechura. Po zmianie stron na największą pochwałę zasłużył bramkarz gości, który skapitulował tylko dwa razy (po strzałach Mikhnova i Rzeszutki) choć strzałów było zdecydowanie więcej.

Goście min. przed końcem tercji strzelili bramkę, która na pewno była nagrodą dla zespołu Kadry U23 PZHL. W trzeciej części gry gracze GKS Tychy kontrolowali przebieg spotkania, a dodatkowo strzelili jeszcze dwie bramki. Zdobyli je Bagiński i Kogut, a tyszanie ostatecznie wygrali 9:1.

GKS Tychy – Kadra u23 PZHL 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)
1:0 Andrei Mikhnov – Tomas Sykora (00:25)
2:0 Gleb Klimenko – Alex Szczechura – Michael Cichy (01:35)
3:0 Michael Cichy – Gleb Klimenko – Patryk Kogut (10:01)
4:0 Alex Szczechura – Michael Cichy (17:38)
5:0 Andrei Mikhnov – Tomas Sykora (31:12)
6:0 Jarosław Rzeszutko – Adam Bagiński – Andrei Mikhnov (38:08) 5/4
6:1 Kamil Wałęga – Jan Sołtys (39:00)
7:1 Adam Bagiński – Jarosław Rzeszutko – Mateusz Gościński (41:26)
8:1 Adam Bagiński – Gleb Klimenko – Peter Novajovsky (46:17) 5/3
9:1 Patryk Kogut – Bartłomiej Pociecha – Radosław Galant (57:33)

GKS Tychy: Lewartowski (Murray) – Pociecha, Ciura; Sykora, Komorski, Mikhnov – Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Kotlorz, Novajovsky; Klimenko, Cichy, Szczechura – Dorofeev, Bizacki; Kogut, Galant, Witecki.