Hokeiści GKS Tychy wczoraj rozegrali zaległe spotkanie 11. kolejki PHL. Tyszanie udzielili w niej srogiej lekcji Kadrze U23 PZHL.

Przed spotkaniem nikt nie miał wątpliwości kto wygra to spotkanie. Zastanawiano się raczej jak wysoko zwycięży Mistrz Polski.

Tyszanie szybko, bo w trzeciej min. objęli prowadzenie za sprawą Bartłomieja Pociechy. 21 sek. później kibice osłupieli, bo przyjezdni wyrównali. Był to jednak jedyny mocniejszy zryw kadrowiczów, bo Mistrzowie Polski całkowicie przejęli inicjatywę zdobywając kolejne gole. W pierwszej tercji trafili jeszcze Bartosz Ciura, Bartłomiej Jeziorski i Michael Cichy.

W drugiej tercji GKS Tychy był jeszcze skuteczniejszy. Strzelanie zaledwie 39 sek. po wznowieniu gry rozpoczął Filip Komorski, a kilkanaście sekund później do bramki rywali trafił Radosław Galant. Ostatecznie tą część gry tyszanie zakończyli prowadząc.. 10:1. W trzeciej partii dorzucili jeszcze cztery gole, dając kadrowiczom dobrą lekcję hokeja.

Spośród 14 goli po dwa zdobyli Michael Cichy, Jarosław Rzeszutko oraz Alexei Yafimenka.

GKS Tychy – Kadra U23 PZHL 14:1 (4:1, 6:0, 4:0)
1:0 Bartłomiej Pociecha – Michael Cichy – Christian Mroczkowski (02:01)
1:1 Jan Krzyżek – Igor Augustyniak – Armen Khoperia (02:22)
2:1 Bartosz Ciura – Michael Cichy – Alexander Szczechura (12:43)
3:1 Bartłomiej Jeziorski – Radosław Galant – Jakub Witecki (13:02)
4:1 Michael Cichy – Bartosz Ciura – Bartłomiej Pociecha (14:50)
5:1 Filip Komorski – Alexei Yafimenka – Aleksandr Yeronau (20:39)
6:1 Radosław Galant – Jakub Witecki (20:58)
7:1 Jarosław Rzeszutko – Adam Bagiński – Mateusz Gościński (27:22)
8:1 Alexei Yafimenka – Filip Komorski – Jakub Witecki (28:12)
9:1 Jakub Witecki – Bartłomiej Jeziorski – Peter Novajovsky (37:53)
10:1 Alexei Yafimenka – Aleksandr Yeronau – Gleb Klimenko (39:41)
11:1 Mateusz Gościński – Christian Mroczkowski (42:34) 4/5
12:1 Jarosław Rzeszutko – Mateusz Gościński – Olaf Bizacki (47:03)
13:1 Michael Cichy – Alexander Szczechura – Christian Mroczkowski (53:34)
14:1 Michał Kotlorz – Bartłomiej Jeziorski – Jakub Witecki (57:37) 5/4

GKS Tychy: Lewartowski, (Murray); Yeronau, Novajovsky, Yafimenka, Klimenko, Komorski; Kotlorz, Bryk, Jeziorski, Galant, Witecki; Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Cichy, Szczechura; Bizacki, Akimoto, Bagiński, Rzeszutko, Gościński.

Kadra U23 PZHL: Miarka, (Zawalski) Duszak, Khoperia, Piotrowski, Tyczyński, Jarosz; Gosztyła, Luszniak, Bajon, Bezwiński, Krzyżek; Chorążyczewski, Domogała, Rybak, Gruźla, Ubowski; Kasperek, Kot, Misterkiewicz, Augustyniak.