Hokeiści GKS Tychy nie poprawili dorobku punktowego w Wiedniu. Tyszanie przegrali z Capitals 2:5, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

Mistrz Polski jechał do Wiednia ze świadomością, że kończy już rozgrywki Hokejowej Ligi Mistrzów. Dlatego też tyszanie chcieli udanie się z nimi pożegnać.

Austriacy od początku meczu grali agresywnie i twardo, chcąc wziąć rewanż za porażkę w Tychach. W piątej min. objęli prowadzenie po akcji wyprowadzonej zza bramki Murraya. W 13. min. było już 2:0 dla ekipy z Wiednia. Tyszanie jednak się nie załamali i po czterech min. zdobyli kontaktowego gola. Bartłomiej Jeziorski uderzył krążek w kierunku bramki gospodarzy, a jego lot delikatnie zmienił Radosław Galant.

W drugiej tercji tyszanie byli w sporych opałach, kiedy na ławce kar zasiadł Novajovski. Przetrwali osłabienie, ale chwilę później ponownie przegrywali dwoma golami. GKS pokazał charakter i jeszcze w drugiej tercji zmniejszył straty, a gola po kapitalnej indywidualnej akcji zdobył Christian Mroczkowski.

Trzecią partię Mistrz Polski rozpoczął grając w przewadze. Nie zdołał jednak tego wykorzystać, a w 45. min. gospodarze ponownie odskoczyli na dwa gole. „Trójkolorowi” walczyli o korzystny wynik, ale tego dnia nie było ich stać na przełamanie stołecznych. W 54. min. gospodarze zdobyli piątego gola, a na domiar złego meczu nie dokończył Olaf Bizacki, który bardzo boleśnie odczuł starcie pod bandą z rywalem.

GKS Tychy swój udział w CHL zakończył więc porażką 2:5 i ostatnim miejscem w grupie. Tyszanie zdobyli cztery punkty, co jest jak na razie najlepszym dorobkiem polskiego zespołu w tych rozgrywkach.

Vienna Capitals – GKS Tychy 5:2 (2:1, 1:1, 2:0).
5:2 Bauer – Kittinger 53:38

GKS: Murray – Ciura, Novajovský, Jefimienko, Komorski, Klimienko – Kotlorz, Bryk, Kogut, Galant, Jeziorski – Pociecha, Akimoto, Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Bizacki, Bagiński, Rzeszutko, Gościński.