GKS Tychy opuścił kolejny zawodnik. Tym razem to obiecujący młodzieżowiec – Marcel Misztal, który podpisał kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Urodzony w 2003 roku wychowanek UKS GKS Tychy niedawno zaliczył debiut w pierwszym zespole GKS Tychy na poziomie Fortuna 1. Ligi. Środkowy pomocnik zrobił dobre wrażenie i wydawało się, że będzie miał spore szanse na wywalczenie miejsca w wyjściowej jedenastce zespołu Artura Derbina.

Marcel Misztal ma za sobą również udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 17. Z kadrą narodową zagrał w towarzyskim turnieju w Hiszpanii. Do Podbeskidzia tyszanin trafił na zasadzie wolnego transferu i podpisał umowę do czerwca 2024 roku. Zawarto w niej również możliwość przedłużenia kontraktu.

Ten transfer na pewno jest wielkim zaskoczeniem, szczególnie, że od dłuższego czasu GKS Tychy ma problem ze znalezieniem wartościowego młodzieżowca. Dodatkowo wolną rękę w poszukiwaniu klubu otrzymali inni wychowankowie – Kacper Dana, Kacper Piątek czy Michał Staniucha, a GKS Tychy chce zrezygnować z usług do tej pory etatowego młodzieżowca w składzie – Kacpra Janiaka oraz Marcela Stefaniaka.