Piłkarze GKS Tychy ledwo wznowili treningi, a już mają nowego napastnika. Mistrza wiosny wzmocnił czołowy snajper II ligi – Piotr Giel.

Były zawodnik GKS Bełchatów, który w poprzednim sezonie rozegrał 32 spotkania i zdobył 16 goli, podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. 28-latek powinien być poważnym wzmocnieniem ofensywy tyszan, którzy zaliczyli kapitalną wiosnę.

Priorytetem sztabu szkoleniowego i tyskich działaczy było wzmocnienie ataku. Wybór padł na wicekróla strzelców drugiej ligi, który wziął już udział w pierwszym treningu tyszan. – Po przejściu do GKS Bełchatów w jednym z wywiadów Giel powiedział, że chce zdobyć więcej niż 12 bramek. Jak widać słowa dotrzymał. Liczymy, że w Tychach również będziemy mieli wiele okazji do oklaskiwania jego bramek – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Piotr Giel jest wychowankiem Ruchu Radzionków, z którego trafił do Zantki Chorzów. Z Ruchem wywalczył nawet dwa awanse (do II, a następnie do I ligi). Bronił też barw Warty Poznań, Sandecji Nowy Sącz, dwukrotnie MKS Kluczbork, Zagłębia Sosnowiec, Kotwicy Kołobrzeg, a ostatnio GKS Bełchatów. Na pierwszoligowych boiskach rozegrał 197 spotkań i zdobył 60 bramek.